Microsoft pracuje nad "Spartanem"?

30 grudnia 2014, 10:57

Microsoft prawdopodobnie tworzy nową przeglądarkę na potrzeby systemu Windows 10. Nie oznacza to jednak, że już wkrótce firma zrezygnuje z Internet Explorera.



Windows 8 zadebiutuje w październiku?

18 stycznia 2012, 07:08

Windows 8, w którym najprawdopodobniej znajdzie się więcej zmian niż w jakiejkolwiek dotychczasowej edycji systemu operacyjnego z Redmond, może zadebiutować już w październiku.


Microsoft łata 42 dziury

11 lutego 2016, 09:16

Microsoft opublikował 13 biuletynów bezpieczeństwa dla Windows, Internet Explorera, Edge, Office'a, Microsoft Server Software, .NET Framework i Adobe Flash Player. Biuletyny, z których sześć uznano za krytyczne, poprawiają w sumie 42 dziury.


© freezelight

Microsoft w 10 "najprzyjaźniejszych spamowi"

27 listopada 2008, 12:26

Microsoft został wymieniony przez Spamhaus.org na liście 10 "najprzyjaźniejszych spamowi" serwisów. Na liście tej znalazło się 10 domen najczęściej wykorzystywanych przez spamerów.


Microsoft kończy sprzedaż Windows 7

9 grudnia 2013, 11:01

Microsoft zakończył sprzedaż detaliczną systemu Windows 7. Następną istotną datą dla Windows 7 będzie 30 października 2014, kiedy to zakończona zostanie sprzedaż komputerów z preinstalowanym systemem operacyjnym.


Phishing niebezpieczny dla wszystkich

18 listopada 2009, 12:25

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy ESET wynika, że użytkownicy systemów Mac OS X są narażeni na phishing w równym stopniu, co użytkownicy systemów Windows.


Microsoft krytykuje Google'a

13 stycznia 2015, 10:06

Microsoft krytykuje Google'a za nieodpowiedzialne ujawnienie szczegółów dziury w Windows 8.1 i publikację kodu atakującego tę dziurę. Redmond prosił Google'a o wstrzymanie się z informowaniem o dziurze, gdyż przygotował poprawkę, która zostanie opublikowana w ramach styczniowego Patch Tuesday


© Microsoft

MS już nie monopolistą?

9 marca 2009, 15:33

Profesor Neil Barrett, który do niedawna nadzorował Microsoft z ramienia Komisji Europejskiej, pochwalił możliwość odłączenia Internet Explorera od Windows. Jego zdaniem uczynienie z Windows 7 systemu bardziej modułowego, z którego można wyrzucić Media Centre, Media Playera czy IE, to krok w dobrym kierunku.


KE i Opera krytykują Microsoft

12 czerwca 2009, 14:07

Po południu ukazało się oświadczenie Komisji Europejskiej. Czytamy w nim, że decyzja Microsoftu oznacza krok wstecz, a firma mogłaby przyjąć pozytywne rozwiązanie.


Stary błąd wciąż zagraża użytkownikom Windows Media Player

9 września 2016, 05:19

Przestępcy wciąż mogą wykorzystywać liczący sobie ponad 10 lat błąd projektowy w implementacji DRM w Windows Media Playerze. Po raz pierwszy ataki z użyciem tego błędu odkryto w 2005 roku


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy