Microsoft pracuje nad "Spartanem"?
30 grudnia 2014, 10:57Microsoft prawdopodobnie tworzy nową przeglądarkę na potrzeby systemu Windows 10. Nie oznacza to jednak, że już wkrótce firma zrezygnuje z Internet Explorera.
Windows 8 zadebiutuje w październiku?
18 stycznia 2012, 07:08Windows 8, w którym najprawdopodobniej znajdzie się więcej zmian niż w jakiejkolwiek dotychczasowej edycji systemu operacyjnego z Redmond, może zadebiutować już w październiku.
Microsoft łata 42 dziury
11 lutego 2016, 09:16Microsoft opublikował 13 biuletynów bezpieczeństwa dla Windows, Internet Explorera, Edge, Office'a, Microsoft Server Software, .NET Framework i Adobe Flash Player. Biuletyny, z których sześć uznano za krytyczne, poprawiają w sumie 42 dziury.
Microsoft w 10 "najprzyjaźniejszych spamowi"
27 listopada 2008, 12:26Microsoft został wymieniony przez Spamhaus.org na liście 10 "najprzyjaźniejszych spamowi" serwisów. Na liście tej znalazło się 10 domen najczęściej wykorzystywanych przez spamerów.
Microsoft kończy sprzedaż Windows 7
9 grudnia 2013, 11:01Microsoft zakończył sprzedaż detaliczną systemu Windows 7. Następną istotną datą dla Windows 7 będzie 30 października 2014, kiedy to zakończona zostanie sprzedaż komputerów z preinstalowanym systemem operacyjnym.
Phishing niebezpieczny dla wszystkich
18 listopada 2009, 12:25Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy ESET wynika, że użytkownicy systemów Mac OS X są narażeni na phishing w równym stopniu, co użytkownicy systemów Windows.
Microsoft krytykuje Google'a
13 stycznia 2015, 10:06Microsoft krytykuje Google'a za nieodpowiedzialne ujawnienie szczegółów dziury w Windows 8.1 i publikację kodu atakującego tę dziurę. Redmond prosił Google'a o wstrzymanie się z informowaniem o dziurze, gdyż przygotował poprawkę, która zostanie opublikowana w ramach styczniowego Patch Tuesday
MS już nie monopolistą?
9 marca 2009, 15:33Profesor Neil Barrett, który do niedawna nadzorował Microsoft z ramienia Komisji Europejskiej, pochwalił możliwość odłączenia Internet Explorera od Windows. Jego zdaniem uczynienie z Windows 7 systemu bardziej modułowego, z którego można wyrzucić Media Centre, Media Playera czy IE, to krok w dobrym kierunku.
KE i Opera krytykują Microsoft
12 czerwca 2009, 14:07Po południu ukazało się oświadczenie Komisji Europejskiej. Czytamy w nim, że decyzja Microsoftu oznacza krok wstecz, a firma mogłaby przyjąć pozytywne rozwiązanie.
Stary błąd wciąż zagraża użytkownikom Windows Media Player
9 września 2016, 05:19Przestępcy wciąż mogą wykorzystywać liczący sobie ponad 10 lat błąd projektowy w implementacji DRM w Windows Media Playerze. Po raz pierwszy ataki z użyciem tego błędu odkryto w 2005 roku

